Svůj profesní život jsem začala jako právnička. Vystudovala jsem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, pracovala v advokátní kanceláři a pak deset let jako ředitelka sekce etického lobbyingu Americké obchodní komory. Toto období jsem pak završila ve společnosti Youstice, jako ředitelka strategických partnerství pro Evropu a Ameriku.

Už v Americké obchodní komoře jsem však začala působit i jako koučka a lektorka. Protože jsem byla vždy umělecky založená, zamířila jsem nejdříve do oblasti odblokování kreativity a kreativního myšlení. Následoval životní a business koučink a nakonec i hluboká transformační práce s psychikou.

 

Absolvovala jsem výcviky The Art and Science of Coaching (Erickson College), Týmový koučink (KC Praha), Hluboké psaní (Ph.D. Eric Maisel, USA), Trénink koučů kreativity (US Association of Creativity Coaching), Neurolingvistické programování a hypnóza podle Ericksona (Bhagat Zeilhofer, Německá psychoterapeutická asociace), Regresní Terapie (Klára Hanzalová), Výcvik v hlubinných dechových technikách (Bhagat Zeilhofer), EFT (Jana Svobodová), Somatic experiencing (SOS International, London). A prošla jsem i kratšími kurzy, z nichž mne nejvíce oslovila bioenergetika a Reichova typologie (Mona Lisa Boysen), Pesso Boyden psychomotorická psychoterapie a Transakční analýza. Stále studuji novou, hlavně zahraniční, literaturu, o pokrocích v oblasti psychoterapie - zejména směry, které jsou založeny na poznatcích neurobiologie.

Největším dobrodružstvím jsou pro mne tříměsíční i delší transformační kurzy, které vedu a ve kterých pracujeme na všech úrovních existence - tělesné, emoční, mentální, vztahové, i v širším měřítku životního úkolu a spoluodpovědnosti za své okolí. Zaměřuji se především na budování nových nervových sítí, nových referenčních bodů v těle a psychice, které pak postupně prorostou do našich  emočních a mentálních vzorců. Lidé začínají být sebevědomí, uvolnění, expandují ve všech oblastech života.  Na vývoji účastníků kurzů vidím, jak intenzivní několikaměsíční práce a podpora skupiny dokáže změnit vnímání sebe sama, prožívání vztahů i profese.

Potupně jsem vyvinula i vlastní metody práce s psychikou. Za nejvýznamnější považuji Dynamickou stavovou mřížku IH a limbicko-somatické konstelace.

 

Mé články, a hlavně také diskusi k nim, najdete na Facebookovém profilu www.facebook.com/iveta.havlova.944  a mám také pravidelnou rubriku v časopisu Regenerace https://regenerace.cz

 

Firmám nabízím programy zaměřené na zralou komunikaci. V tomto programu pracuji s Dynamickou stavovou mřížkou a syntézou metod Somatic Experiencing, Pesso-Boyden, Limbické konstelace a provádím hloubkově ukotvený nácvik komunikace z reálné roviny prožívání, ne z klamné úrovně "persóny".

Workshopy i kurzy vedu v češtině a angličtině. Individuální konzultace momentálně neposkytuji - dávám si pauzu a zaměřuji se na výzkum, vyvíjení programů a psaní.

 

Iveta