top of page

ZRALÁ KOMUNIKACE

 

ZRALÁ KOMUNIKACE

12titýdenní online transformační kurz

7. října – 23. prosince 2019​

V průběhu srpna uveřejním na svém webu a FB zvací ochutnávku kurzu. Videjko bude obsahovat i demo ukázku technik, které používám a ukázku aplikace pravidel komunikace z reálné roviny existence.

Cíle kurzu

1. Přeprogramovat neúčinné defenzivní reakce těla a nervového systému na buněčné úrovni.

2. Osvojit si pravidla komunikace z reálné roviny existence a nacvičit jednotlivé situace.

 

Obsah kurzu

Téměř všechna komunikace, která probíhá mezi námi a našimi blízkými je nereálná. Až v 90% případů si neuvědomujeme, proč je pro nás vlastně daná partnerská, rodičovská, pracovní... situace nepříjemná. Neuvědomujeme si, že nám připomíná děsivou nebo bolestivou situaci z raného dětství. Namísto cítění a chápání reality - že nám situace připomíná dávný nedostatek doteků, porozumění, pozornosti a pomoci od rodičů - máme pocit, že jde o principy. Myslíme si, že někdo má udělat nebo nedělat to nebo ono, protože to prostě má udělat. Nevíme, proč nemáme energii, nervy, chuť na partnera, děti, domácnost, práci, přátele.

 

Neznáme svou nervovou soustavu, její vychýlené dráhy, její dávkovač kortizolu a adrenalinu, který se porouchal, už když jsme byli malými dětmi anebo dokonce, plodem v matčině těle. Cítíme se špatně a hledáme pro to důvod „venku“, u druhých: Ty můžeš za to, jak já se cítím. Proto komunikujeme zástupné, nepodstatné věci. Nedotýkáme se reálné roviny – a proto se ani se svými nejdražšími nemůžeme pochopit, domluvit a milovat.

 

V kurzu Komunikace z reálné roviny existence nás čeká hodně práce. Reálně a účinně komunikovat s druhými nelze bez toho, abychom se dostali do kontaktu s prvotními prožitky těla a psychiky z dob nejranějšího dětství. Zároveň potřebujete přečíst určité množství teorie o fungování mozku a nervové soustavy. Dále je potřeba aspoň trochu opravit vychýlené nervové dráhy a oxytocinovou pumpu v těle. A samozřejmě vstřebat a procvičovat pravidla zralé komunikace z reálné roviny existence.

Metody
Používám především své vlastní metody limbických konstelací, Somatic experiencing, Pesso Boyden - všechny zaměřené na přepis tělesných, emočních a mentálních map. Všechny je možné se naučit a provádět doma. Pokud jde o samotná pravidla zralé komunikace z reálné roviny, jsou mým osobním pokladem, který jsem nashromáždila ve své terapeutické praxi i životě a který momentálně sepisuji do knihy.

Organizace kurzu

1. Každé pondělí zveřejním na vašem studentském portálu:

- video s přednáškou k tématu týdne

- popis hloubkové techniky a video demo ukázku na jednom z mých kolegů

- demo ukázku komunikace z reálné roviny existence (na jednotlivých typických vztahových a rodičovských situacích)

- pokud to bude pro daný týden relevantní, tak i audionahrávku provázení procesem limbického přepisu

- další kapitolu "skript" - cca 4 strany z neurobiologie, psychologie osobnosti, teorie charakterových typů, teorie attachmentu a podobně) včetně malých domácích úkolů, které slouží k posílení celého procesu a nastartování změn v reálném životě

 

2. Každou neděli od 19h se budeme setkávat online a 2 hodiny budu odpovídat na vaše otázky a dávat vám zpětnou vazbu k vašim objevům a pokrokům. Můžete se zeptat na cokoliv, co potřebujete upřesnit nebo na co jste narazili při aplikaci technik či při poslechu audionahrávek limbických přepisů. Tyto "webináře" budou nahrávány a uloženy na studentském portálu (uzamčen a přístupný jen studentům tohoto běhu kurzu, pod heslem a autorizací) a můžete se k nim opakovaně vracet. Doporučuji to. S každým dalším posunem se tělesná a emoční reakce proměňuje a mění se a posilují i nové myšlenkové vzorce. S tím mohou přicházet i nové prožitky, posuny a otázky na mně... Poslední online setkání se nebude konat v průběhu vánoc, ale až v neděli 5. ledna.

3. Kromě toho budete mít možnost komunikovat s dalšími účastníky kurzu a vyměňovat si zkušenosti po celou dobu kurzu navzájem v diskusní skupině, která bude zřízena na studentském portálu. Já si Vaše interakce a dotazy pročtu jednou týdně a kde budou nějaká neukončená témata a nezodpovězené otázky, zodpovím. 

 

Registrace a platba
Cena je 8 000,- Kč. Platbu je možné rozdělit na dvě či tři části. Při rozkladu na dvě části se platí dopředu 6 týdnů a celková cena kurzu se zvyšuje na 8 500 Kč. Při rozkladu na tři části se platí vždy na 4 týdny dopředu a celková cena kurzu se zvyšuje na 8 800 Kč. Číslo účtu je 1728026013/3030. Rezervace a dotazy prosím na ivetahavlova@seznam.cz. Pošleme Vám jednoduchý formulář přihlášky, informace o platbě a kodex účastníka kurzu.

 

Jako vždy, doporučuji si přečíst pár článků z mého blogu www.ivetahavlova.cz na nebo na FB (https://www.facebook.com/iveta.havlova.944)

bottom of page