top of page

ČERVENÁ, BÍLÁ A ČERNÁ HOREČKA (ÚTOK - ÚTĚK - ZAMRZNUTÍ)

ČERVENÁ, BÍLÁ A ČERNÁ HOREČKA

(ÚTOK - ÚTĚK - ZAMRZNUTÍ)

Nemoc i lék na zadržované impulzy

 

Na samém počátku je touha být s mámou. Být blízko. Držený, viděný, vyživovaný, milovaný. Rodíme se s touto savčí touhou a jsme citliví na jakékoliv výkyvy, na chvilky, kdy blízko nejsme.

 

Ty se v nás ukládají jako taková výstražná světýlka. A dítě, jak vyspívá v jednoleťáčka a dvouleťáčka vynakládá velkou část své pozornosti a sil na vytvoření strategií, jak blízko mámě zůstat. Mnoho z těchto strategií je v zóně Potlačím své potřeby, počkám, nebudu se projevovat, aby mě měla máma ráda. Nakonec přijde moje odměna za to všechno.

 

Tlakujeme se. Fungujeme. Akumulujeme deficit. Snášíme na hromadu důkazy naší lásky, osobní oběti... s vidinou toho, že máma přijde a všechno bude odčiněno, vyplatí se a bude to stát za to. Ono to potom za to nestojí, nemůže stát.  (Touživá vazba)

 

A dost často už jsme v mezičase zapomněli, co to vlastně potřebujeme, neznáme se, jen jsme podivně, prázdně, smutní nebo prázdně naštvaní či neteční. A druhému jsme se tím zadržováním už natolik odcizili, že ani oni nevědí, co potřebujeme, ani ti nejbližší nás neznají. (Vyhýbavá vazba)

 

Stravuje nás potom některý ze tří projevů - známe je pod shrnujícími názvy: Útok - Útěk - Zamrznutí. Když to trvá příliš dlouho, zhmotní se daný projev ve fyzickém symptomu.

Například: atopický ekzém (bílá horečka, útěk do ochrany za hradbou), vyrážky na kůži (červená horečka, vypuzování), zvracení (červená horečka - explozivní vypuzování), artróza (černo-červená, odstrkování, kroucení, zavrtávání se do sebe), vysoký tlak (bílo-červená, útěkový záchvěv se silnou následnou mobilizační fází do útoku, bohužel jen uvnitř těla), hypofunkce štítné žlázy (bílá, rozpouštění a ztrácení mobilizační energie, jako ochrana před nebezpečím), atrofie štítné žlázy (černá, zničení jakéhokoliv jádra odporu v sobě, svého hlasu a ochrany), horečka jako taková (červená, vypuzování, pálení po kapkách), sub-febrilie (bílo-červená, zápasí útěková strategie přežití, tj. stažení se, s expanzivní útokovou, respektive aktivní obrannou červenou), arytmie (černo-červeno-bílá) atd.

 

Samozřejmě, většina z našich dětských strategií se v dospělém životě zazdrojuje, přepíše už jen tím, že nejsme závislí na rodičích, jsme silnější. Některé jsou ale hluboce potopené a propojené s dalšími strategiemi. Tato propojení je v klasických konstelacích a jiných metodách práce těžko postihnout. Vidíte většinou kousek jedné situace, nikoliv klubko situací, natož nadřazený princip, odkud vzešel, kde všude se stýká s dalšími "horečkami" a co s tím.

 

Nemůžu slíbit, že moje metoda je všelék a rychle odstraní vše. Je to proces, jako všechno. Závisí na vaší stresové kapacitě - která je jiná, když už jste v daném tématu na "autentické škále", než když se pohybujete na "touživé škále" s jejími projekcemi či "vyhýbavé škále" založené na vytěsnění. (viz má metoda 3 os života). Přesto, pokud máte chuť zařadit do svého portfolia práce na sobě kvantové přepisy, zvu Vás na ochutnávku v neděli 28. dubna, 10 - 19h do Černošic na kvantové konstelace (registrace na ivetahavlova@seznam.cz) či už brzy na další z online workshopů či výcvik, který připravuji. První modul výcviku (práce s kompetencemi pro život A-B-C-D a se třemi osami života, se bude konat koncem května.

 

V zárodku všech našich životních bolístek je touha být blízko druhým lidem, být v bezpečí, sytý a milovaný. Není to věda a zároveň trošku je. :) Po delší době, kdy jsem studovala, psala, stěhovala se, tvořila domov svých snů, mávám a těším se na další společnou cestu.

 

Krásný den :)

 

Iveta

Komentáře


Archiv
Sledujte Ivetu
  • YouTube
  • Facebook App Icon
  • Instagram
  • LinkedIn
  • SoundCloud
bottom of page