Transformační kurz REKONSTRUKCE ATTACHMENTU, MATRICE PRO EMOČNÍ SEBEREGULACI A VZTAHY

15/10/2019

REKONSTRUKCE ATTACHMENTU

(MATRICE PRO EMOČNÍ REGULACI, MEZILIDSKÝ KONTAKT A LÁSKU)

 

Cyklus tří prodloužených víkendů (je možné absolvovat i jeden nebo dva).

8. – 10. 11. 2019

29.11. – 1. 12. 2019

24. – 26. 1. 2020

 

Časový rozvrh víkendů:

pátek 18:30 - 21:30h

sobota 10 - 20h

neděle 10 - 17h​

Místo konání:

Živá kavárna (její prostorná meditační místnost) v Praze-Radotín. http://zivakavarna.cz/#novinky 

Radotín je jen kousek vlakem z Prahy hl.n. (16 minut) nebo Smíchovského nádraží (8 minut) směr Karlštejn. Vystoupíte na nádraží Praha-Radotín a ulicí Matějovského projdete až k nám, jsou to dvě minutky.

Anebo můžete jet z Prahy autobusem číslo 244 ze Smíchovského nádraží.

Dojezd MHD je velmi dobrý a pro ty, kteří by raději autem, domlouváme možnost vzájemného dovozu jinými účastníky kurzu.

 

Filosofie kurzu:

Období mezi početím a třetím rokem života dítěte je obdobím nejrychlejšího vývoje. V kontaktu s matkou se utváří neurofyziologická „architektura“ (obvody) pro emoční seberegulaci, spojení a lásku.

 

Vývoj primární citové vazby (attachmentu) – naše rané zkušenosti s mezilidským kontaktem - poskytne konstrukci pro pozdější fungování v životě. Zažívali jsme stálý pocit bezpečí a jistoty anebo jsme prožívali výkyvy nebo dokonce negativní převažovalo? Na tom závisí, jestli budeme mít v dospělosti kapacitu pro mezilidský kontakt, budeme schopni cítit lásku citově i tělesně, jestli se budeme v přítomnosti blízkého člověka cítit bezpečně, jestli tam vůbec takový člověk bude, jak budeme zvládat nedorozumění a spory, jak budeme fungovat sexuálně, zda budeme zdraví…

 

Pokud mezi početím a třetím rokem života (včetně porodu) strávíme příliš času v módu „boje o život“, protože je máma nedostupná nebo nereaguje citlivě na naše potřeby, v naší nervové soustavě se doslova nevybudují fyzické struktury, které řídí schopnost tělesně a citově se propojit s druhým člověkem. Zároveň na kvalitě attachmentu do značné míry závisí, jak reagujeme na stresové podněty. Pokud máme nedovyvinutou tuto základní architekturu, máme bouřlivé reakce i na malé podněty. I malé podněty vnímáme jako obrovské. Kromě našich vztahů tím trpí i zdraví. Pokud je zapnutý fyziologický „mód holého přežití“, organismus neinvestuje energii do budování imunity, oprav poškození těla, trávicího procesu. Pak rychleji stárneme, nefunguje nám metabolismus, jsme častěji nemocní.

 

Průběh kurzu a metody:

V tomto kurzu se zaměříme na postupnou opravu stěžejních míst v mapě attachmentu. Naše tělo a mozek totiž nevnímá rozdíl mezi minulostí a přítomností. Pokud člověku poskytneme tělesně-emočně-mentální prožitek dokonalého attachmentu, je možné „přepsat“ i mnoho desetiletí starý záznam toho původního.

Začínáme v pátek večer teorií, kterou navazuji na Vaše úvodní sdílení, abychom mluvili i o teorii prakticky. Zároveň  dávám určitá individuální doporučení. V sobotu a neděli se věnujeme přepisům. Ty probíhají: Vleže s hudbou a průvodcem (nejranější zápisy), vsedě s terapeutickým dotekem (k prohloubení kapacity pro spojení a hranice) i ve stoje v pohybu, tak jak to možná znáte z rodinných konstelací, ovšem s propojením na buněčnou integraci prožitků.

Při sestavování metod přepisů čerpám z mnoha zdrojů: Teorie attachmentu, Vývojová psychologie podle Wilhelma Reicha a Alexandra Lowena, Polyvagální teorie Stevena Porgese, Somatic experiencing Petera Levina, Primární terapie Arthura Janova, bodyterapie podle Mona Lisy Boyesen, celostní somatický přístup Kathy Kain.

 

Ubytování a stravování:

Na místě můžete přespat za příplatek 100 Kč/noc ve vlastním spacáku či dovezených lůžkovinách na vlastní karimatce. K dispozici jsou i flaušové deky a pár polštářků. 

V okolí jsou obchody a restaurace, ale z časových důvodů spíš doporučuji objednat si u nás stravu. V Živé kavárně vaří moc dobrou vegetariánskou kuchyni. Pokud máte zájem o objednání stravy, připište to do své emailové rezervace.

Cena stravování:

V pátek začínáme až v 18:30h, tak prosím přijeďte navečeření.

Sobota:

oběd 140 Kč (malá polévka a druhé jídlo)

večeře 100 Kč (hustá polévka s chlebem anebo jiné teplé vegetariánské jídlo)

Neděle:

oběd 14O Kč

Večeři už nepodáváme, končíme v 17h.

Snídaně je možné si přivézt nebo si je objednat v Živé kavárně (cena za jednu snídani je 60 Kč). Podle Vašich preferencí dohodneme v kavárně snídaňové menu. Na místě je k dispozici varná konvice a nádobí.

 

Cena samotného kurzu bez stravování a ubytování je 4000 Kč. Ubytování na dva dny 200 Kč a cena za plné stravování včetně snídaní 500 Kč. Vše dohromady tedy 4700 Kč.

Dotazy a rezervace poprosím na ivetahavlova@seznam.cz. Těšíme se na Vás s kolegou Karlem Veselým.

www.ivetahavlova.cz 

Řekli o kurzech (jiných než tento - kurz zaměřený čistě a hloubkově na attachment pořádám poprvé):

"Milá Ivetko,  Tvůj kurz je velice bohatý. Je prima, že s Kájou prakticky ukazujete, jak se mohou situace v každodenním životě řešit. Líbí se mi Tvůj lidský, laskavý přístup k nám všem. Jsi pro mě inspirující, když u Tebe vidím, jak mít lze zdravě nastavené hranice. Díky setkávání mám lepší stabilitu v sobě i v přístupu k druhým. Vítám, že, byť se na začátku procesy změn zdají složité, celkem rychle se při každodenním používání zrychlí. 

S úctou a vděčností Irča"

"Kurz u Ivety byl pro mě zjevením, ve správný moment na správném místě. Dostala jsem se na kurz skrze Ivetčiny články, popisovaly velice trefně věci, které jsem někde v hloubce cítila, ale nedokázala uchopit. 
Kurz samotný pak pro mě byl průlomový, nabídl mi velice jasný a esenční pohled na svět a témata ke kterým jsem se prokousávala jinými seberozvojovými a terapeutickými metodami roky, úplně jednoduše a na talíři rovnou. Bez obalu, bez ezoterických rámců, prostě jen prakticky. 
A postupně také nabídl jednoduché metody práce sama se sebou, s důrazem na práci s tělem a vyslal mě na další část cesty. K Ivetě jsem velice rychle získala důvěru a s pochopením, že není za co se stydět, prostě jít za příběh a pracovat na sobě a nástroje které nám s péčí a láskou poskytovala, mě velice posílily. A to i přesto že součástí procesu bylo i opuštění dětského předpokladu zázračného řešení a vykročení do dospělosti, která je v každodenní našem převzetí zodpovědnosti za své emoce a své prožívání. Ivetku s její porozuměním, pochopením otevřeností a pokorou vřele doporučuji."
Iva

Sdílet na Facebook
Sdílet na LinkedIn
Please reload

Výjiměčně dobré čtení

Včera se mě zeptal kamarád,

jak se pozná (psychicky) zdravý člověk

Tady je pár rysů,

které já osobně považuji za významné

...

Takový člověk

dělá věci, které...

Psychicky zdravý člověk

26/03/2017

1/1
Please reload

Nejnovější články