top of page

Dozrání a oddělení se od mámy

Uvědomujete si, jestli jste už prožili onen moment oddělení se od mámy, moment dozrání? Pokud ve vašem dětství byly prvky, které vám neumožnily projít zdravým vývojem a separací, můžete být ještě dlouho do dospělosti s mámou spojeni vláknem: - úzkosti - touhy - odporu - vzdoru - hněvu - strachu - … Když pak jste v její přítomnosti nebo na ni jen pomyslíte, máte silnou reakci: buď se snažíte pocity k mámě vytěsnit, tvářit se, že neexistuje nebo na ní nezáleží… anebo vámi vibrují silné emoce.

Když pak na svých zraněních zapracujete, přijde moment, kdy si uvědomíte, že k ní stále leccos cítíte a zároveň, když se na ni díváte, jako byste vnímali normálního neutrálního člověka jejího věku. Více ji VIDÍTE, méně symbioticky splýváte. Vidíte, že je sympatická. Vidíte, že je nervózní. Vidíte, že je smutná… a máte od toho určitý odstup. Spíš to jen sledujete, jako byste se dívali třeba na spolupracovníka.

Ono vlákno, staré dětské pouto, které vám pořád z podvědomí našeptávalo, že vy a máma jste JEDNO tělo a jedna mysl, že jste na ní bytostně závislí… to vlákno zmizí. ZEVNITŘ CÍTÍTE sebe. Ona je venku. Vidíte ji, ale už vámi neprostupuje. A v tom je celý rozdíl.


Nejbližší živý online kurz Zralé komunikace začíná 26. ledna a bude trvat 14 týdnů, každé úterý 17 - 20h. Tento kurz je hloubkový - prvních 7 setkání je věnováno hloubkovým přeprogramům a nácviku emoční seberegulace. Bezplatná ukázková lekce se koná 19. ledna od 17h. Případné registrace poprosím na ivetahavlova@seznam.cz. Detailní pozvánku najdete na www.ivetahavlova.cz.

Comments


Archiv
Sledujte Ivetu
  • YouTube
  • Facebook App Icon
  • Instagram
  • LinkedIn
  • SoundCloud
bottom of page