top of page

Ivetin příběh

Svůj profesní život jsem začala jako právnička. Vystudovala jsem Právnickou fakultu UniverzityKarlovy, pracovala v advokátní kanceláři a pak deset let jako ředitelka sekce etického lobbyingu Americké obchodní komory. V etickém lobbyingu jsem pak ještě pokračovala ve společnosti Youstice, jako ředitelka strategických patnerství pro Evropu a Ameriku. Tenkrát jsem si ještě neuvědomovala, že všechny tyto pracovní pozice mají jedno společné - volání po rovnosti a spravedlnosti mezi lidmi a že si tím nevědomky snažím "odžít" své dětské trauma.

Cítila jsem ale, že chci něco jiného. Ne bojovat za změnu abstraktních systémů, ale být v jemném a vzájemně obohacujícím kontaktu s lidmi, kteří chtějí prožívat autentičtěji své tělo, pocity, vztahy, život. Od roku 2010 jsem tedy začala působit jako koučka a lektorka. Protože jsem byla vždy umělecky založená, zamířila jsem nejdříve do oblasti odblokování kreativity a kreativního myšlení. Rychle jsem si však všimla, že i sama kreativita, pokud se k ní lidé upínají závislostním způsobem jako k náhražce za ryzí prožívání života, je jen dočasná náplast.

 

Prošla jsem mnoha výcviky, kurzy a čím dál víc už jen rozsáhlým samostudiem nejnovější české i zahraniční literatury a příběhů mých klientů, které do jednoho považuji za své přátele a průvodce. Dnes věřím, že všechny naše myšlenky, emoce, programy, závislosti, dokonce i většina nemocí mají kořeny už v našem prenatálním období, v prožívání našeho vlastního porodu a v raném dětství. Práce s traumatem se stala základem mé práce. Snažím se stále vyvíjet a zlepšovat metody, které umožňují tuto, někdy těžkou, hlubinnou práci změnit ve fascinující cestu plnou vděčnosti a dojetí za vše, co klienta zformovalo ve člověka, kterým je dnes.

 

Největším dobrodružstvím pro mne i mé klienty jsou tříměsíční kurzy, které vedu a ve kterých pracujeme na všech úrovních existence - tělesné, emoční, mentální, duševní, vztahové, i v širším měřítku životního úkolu a spoluodpovědnosti za své okolí a svět. Na vývoji účastníků kurzů také vidím, jak intenzivní několikaměsíční práce a podpora skupiny přátel dokáže úplně změnit vnímání sebe sama, prožívání vztahů, profese.

 

Absolvovala jsem výcviky The Art and Science of Coaching (Erickson College), Týmový koučink (KC Praha), Hluboké psaní (Ph.D. Eric Maisel, USA), Trénink koučů kreativity (US Association of Creativity Coaching), Neurolingvistické programování a hypnóza podle Ericksona (Bhagat Zeilhofer), Regresní Terapie (Klára Hanzalová), Výcvik v hlubinných dechových technikách (Bhagat Zeilhofer), EFT (Jana Svobodová), Mysterijní škola Zbyňka Kostrhúna. A prošla jsem i mnoha kratšími kurzy, z nichž mne nejvíce oslovila bioenergetika a Reichova typologie.

 

Snažím se také podpořit začínající umělce v rámci nakladatelství a produkční společnosti Otevření, kterou jsem se dvěma přáteli v roce 2010 založila.


Individuální sezení i kurzy vedu v češtině a angličtině.

 

Iveta 

bottom of page