top of page

ZRALÁ KOMUNIKACE I. 

ZRALÁ KOMUNIKACE I.

12titýdenní transformační kurz

7. října – 16. prosince 2021. Poté si dáme pauzu na usazení během Vánoc a dvanácté, finální setkání se koná ve čtvrtek 13. ledna 2022. Čas setkání: každý čtvrtek, vždy 9:15 – 12:15h. 

 

Místo konání

Centrum K3, Karlovo náměstí 3, Praha 2. Náš prostor je ve druhém patře na pavlači. Pokud by byla v průběhu kurzu nařízena karanténní opatření, bude kurz, stejně jako loňské kurzy, pokračovat online a přidáme jedno setkání. Máme s online verzí výborné zkušenosti.

 

Je možné přijít se podívat nezávazně na první setkání kurzu 7. října.

Cíle kurzu

1) Přepis v psychice uložených autopilotních programů, které nám ničí vztahy. Používám syntézu několika metod k přepisu škodlivých programů (somatické konstelace, somatic experiencing a prvky Pesso Boyden). V tomto kurzu nejde zdaleka jen o komunikaci, ale o hlubokou osobní transformaci, mimo jiné, o nápravu některých deficitů v attachmentu (prvotní vztahová vazba k matce). Bez ní není lehké měnit dosavadní způsoby smýšlení o sobě a druhých, ani styl komunikace.

2) Nácvik emoční seberegulace (somatic experiencing, principy heart math).

3) Nácvik zralé komunikace.  Používám, mimo jiné, můj nástroj "Dynamická stavová mřížka IH" k diagnostice vašich, případně i partnerových, emočních a komunikačních vzorců. Pravidla nenásilné komunikace podle Marshalla Rosenberga i vlastní postupy validace a na řešení zaměřené komunikace..

Obsah kurzu

Téměř všechna komunikace, která probíhá mezi námi a našimi blízkými je nereálná. Až v 90% případů si neuvědomujeme, proč je pro nás vlastně daná partnerská, rodičovská, pracovní... situace nepříjemná. Neuvědomujeme si, že nám připomíná děsivou nebo bolestivou situaci z raného dětství. Namísto cítění a chápání reality - že nám situace připomíná dávný nedostatek doteků, porozumění, pozornosti a pomoci od rodičů - máme pocit, že jde o principy. Myslíme si, že někdo má udělat nebo nedělat to nebo ono, protože to prostě má udělat. Nevíme, proč nemáme energii, nervy, chuť na partnera, děti, domácnost, práci, přátele.

 

Neznáme svou nervovou soustavu, její vychýlené dráhy, její dávkovač kortizolu a adrenalinu, který se porouchal, už když jsme byli malými dětmi anebo dokonce, plodem v matčině těle. Cítíme se špatně a hledáme důvod „venku“. Komunikujeme zástupné, nepodstatné věci. Nedotýkáme se reálné roviny – a proto se ani se svými nejdražšími nemůžeme pochopit, domluvit a milovat.

 

V kurzu nás čeká hodně práce. Reálně a účinně komunikovat s druhými nelze bez toho, abychom se dostali do kontaktu s prvotními prožitky těla a psychiky z dob nejranějšího dětství. Zároveň potřebujete přečíst určité množství teorie o fungování mozku a nervové soustavy. Dále je potřeba aspoň trochu opravit vychýlené nervové dráhy a oxytocinovou pumpu v těle. A samozřejmě vstřebat a procvičovat pravidla zralé komunikace z reálné roviny existence, ne z úrovně sociální masky a persóny, kterou jsme si v průběhu života vytvořili.

Organizace kurzu
V první části každého setkání získáte adresnou zpětnou vazbu k pocitům a projekcím, kterým právě čelíte v osobním životě. Ve druhé části následují prožitková cvičení a cílené procesy. Mezi jednotlivými setkáními účastníci čtou krátké texty v délce cca 3 stran (z neurobiologie, psychologie osobnosti, teorie charakterových typů, teorie attachmentu a podobně) a plní malé domácí úkoly, což slouží k posílení celého procesu a nastartování změn v reálném životě.

Kurz je intenzivní, musí být, protože automatické obranné mechanismy psychiky probíhají mimo vědomou kontrolu a kurz by jinak nepřinesl výsledky. Proto je také nastaven systém pro komunikaci mezi účastníky i v čase mezi setkáními.


Kurz je vhodný pro jednotlivce i páry. Cena je 9.800,- Kč za jednotlivce, 17.500,- za partnerskou dvojici. Platbu je možné rozdělit na dvě či tři části. Přihlášky a dotazy prosím na ivetahavlova@seznam.cz. Jako vždy, doporučuji si přečíst pár článků z mého blogu www.ivetahavlova.cz na nebo na FB (https://www.facebook.com/iveta.havlova.944)

bottom of page