top of page

ZRALÁ KOMUNIKACE I. 

ZRALÁ KOMUNIKACE I.

cyklus tří prodloužených víkendů

 

Termíny 
21. – 23. 2. 2020
24. – 26.4. 2020

29. - 31.5. 2020

(vždy páteční večer a víkend)

Časový rozvrh víkendů

pátek 18 - 21h

sobota 10 - 20h

neděle 10 - 17h​

Místo konání

Studio Blízko sebe, K dolům 1973/38, Praha 12-Modřany.

Cíle kurzu

1) Přepis v psychice uložených autopilotních programů, které nám ničí vztahy. Používám syntézu několika metod k přepisu škodlivých programů (somatické konstelace, somatic experiencing a prvky Pesso Boyden). V tomto kurzu nejde zdaleka jen o komunikaci, ale o hlubokou osobní transformaci, mimo jiné, o nápravu některých deficitů v attachmentu (prvotní vztahová vazba k matce). Bez ní není lehké měnit dosavadní způsoby smýšlení o sobě a druhých, ani styl komunikace.

2) Nácvik emoční seberegulace (somatic experiencing, principy heart math).

3) Nácvik zralé komunikace.  Používám, mimo jiné, můj nástroj "Dynamická stavová mřížka IH" k diagnostice vašich, případně i partnerových, emočních a komunikačních vzorců. Pravidla nenásilné komunikace podle Marshalla Rosenberga i vlastní postupy validace a na řešení zaměřené komunikace.

Obsah kurzu

Téměř všechna komunikace, která probíhá mezi námi a našimi blízkými je nereálná. Až v 90% případů si neuvědomujeme, proč je pro nás vlastně daná partnerská, rodičovská, pracovní... situace nepříjemná. Neuvědomujeme si, že nám připomíná děsivou nebo bolestivou situaci z raného dětství. Namísto cítění a chápání reality - že nám situace připomíná dávný nedostatek doteků, porozumění, pozornosti a pomoci od rodičů - máme pocit, že jde o principy. Myslíme si, že někdo má udělat nebo nedělat to nebo ono, protože to prostě má udělat. Nevíme, proč nemáme energii, nervy, chuť na partnera, děti, domácnost, práci, přátele.

 

Neznáme svou nervovou soustavu, její vychýlené dráhy, její dávkovač kortizolu a adrenalinu, který se porouchal, už když jsme byli malými dětmi anebo dokonce, plodem v matčině těle. Cítíme se špatně a hledáme důvod „venku“. Komunikujeme zástupné, nepodstatné věci. Nedotýkáme se reálné roviny – a proto se ani se svými nejdražšími nemůžeme pochopit, domluvit a milovat.

 

V kurzu nás čeká hodně práce. Reálně a účinně komunikovat s druhými nelze bez toho, abychom se dostali do kontaktu s prvotními prožitky těla a psychiky z dob nejranějšího dětství. Zároveň potřebujete přečíst určité množství teorie o fungování mozku a nervové soustavy. Dále je potřeba aspoň trochu opravit vychýlené nervové dráhy a oxytocinovou pumpu v těle. A samozřejmě vstřebat a procvičovat pravidla zralé komunikace z reálné roviny existence, ne z úrovně sociální masky a persóny, kterou jsme si v průběhu života vytvořili.

Průběh kurzu

Začínáme v pátek večer teorií, kterou navazuji na Vaše úvodní sdílení, abychom mluvili i o teorii prakticky. Zároveň  dávám určitá individuální doporučení. V sobotu a neděli se věnujeme přepisům a nácvikům.

V čase mezi víkendy čtou účastníci skripta, občas také posílám video či audio nahrávku. Zřizuji i FB skupinu pro ty, kteří by měli zájem mezi sebou komunikovat i v době mezi víkendy.

 

Ubytování a stravování

Na místě můžete přespat za příplatek 150 Kč/noc ve vlastním spacáku či dovezených lůžkovinách. K dispozici jsou pohodlné matrace i flaušové deky. 

V okolí jsou obchody a restaurace. Je možné si i objednat z nedaleké pizzerie dovoz pizz (případně i hromadně po domluvě) anebo třeba něco z nabídky dovážkové služby Dámejídlo. Na  místě je zdarma k dispozici voda a čaje.


Cena je 4400 Kč za víkend. Kurz je vhodný pro jednotlivce i páry. Přihlášky a dotazy prosím na ivetahavlova@seznam.cz. Jako vždy, doporučuji si přečíst pár článků z mého blogu www.ivetahavlova.cz na nebo na FB (https://www.facebook.com/iveta.havlova.944)

bottom of page