top of page

ZRALÁ KOMUNIKACE II. 

ZRALÁ KOMUNIKACE II.

12titýdenní transformační kurz

13. února – 28. dubna 2020, vždy 9:15 – 12:15h (12 čtvrtečních dopolední) v Centru K3, Karlovo náměstí 3, Praha 2. Z ulice k nám vedou velká dřevěná vrata, jsou vždy otevřená. Jsme ve 2. patře na pavlači.

 

Je možné přijít se podívat nezávazně na bezplatné ukázkové setkání 30. ledna (9:15 – 12:15h v Centru K3) anebo přijít nezávazně na první setkání kurzu 13. února.

Tento kurz je určen pro ty, kteří už u mě prošli 12titýdenním nebo víkendovým kurzem Zralé partnerské vztahy nebo Zralá komunikace I. Či pro ty, kteří se zúčastnili alespoň dvou víkendů kurzu Rekonstrukce attachmentu a jsou ochotni přijet na jeden den intenzivního výcviku (termín dohodneme podle vašich i mých možností, cena 2000 Kč) a přečtou si skripta ke kurzu Zralá komunikace I. Ve skriptech najdete nutné minimum o neurobiologii našich emocí a energetických stavů, o typech attachmentu a rozdílných potřebách lidí s úzkostnou a vyhýbavou vazbou, o vývojových zraněních a typologii rysů osobnosti podle Wilhelma Reicha, o obranách osobnosti včetně projekcí a racionalizací, o základních postupech emoční regulace a podobně.

Kurz Zralá komunikace II. má skutečně smysl až poté, co jste absolvovali některý z výše vyjmenovaných kurzů. Nejde o objem znalostí, ale o připravenost Vaší nervové soustavy. Pokud nebudete mít v těle předpřipraveny určité obvody, bude pro Vás kurz plochým zážitkem. Například v kurzu Zralá komunikace I. se prvních 6 týdnů věnujeme opravě attachmentu, posilujeme nervové dráhy a spojení vedoucí ke zklidnění a nabytí pocitu určité kontroly nad vnitřním i vnějším děním. Ve druhé polovině pomalu napojujeme tuto somatickou (tělesnou a emoční) připravenost na první nácviky transparentnosti, validace, krokování a načasování komunikace, partnerské spolupráce, hledání emoční stability v konkrétních situacích.

 

V rámci kurzu Zralá komunikace II. budeme praktikovat všechny metody, kterých jsme se dotkli v předchozích kurzech (bioenergetické dosycování, prvky EMDR, prvky Pesso Boyden – ideální rodina, Somatic Experiencing, somatické konstelace, Mřížka IH), ale už ne v rámci cvičení, ale v rámci řešení komunikačních situací, které si přinesete do kurzu. Budeme organicky spojovat všechny nástroje, tak abychom v každé denní situaci uměli vystoupat po energetické ose k lepšímu zazdrojování, emoční regulaci a uplatnili principy zralé komunikace.

 

Pokud se na tom jednomyslně shodneme, můžeme části našich setkání nahrávat a při zpětném přehrání vám můžu ve zpomalení ukazovat skrytou dynamiku situací, zlomové body a podobně.

Organizace kurzu
V první části každého setkání získáte adresnou zpětnou vazbu k pocitům a projekcím, kterým právě čelíte v osobním životě a také doporučení k pokusům integrovat do života nácviky z kurzu. Ve druhé části následuje výcvik.

Kurz je intenzivní, musí být, protože automatické obranné mechanismy psychiky probíhají mimo vědomou kontrolu a kurz by jinak nepřinesl výsledky. Proto je také nastaven systém pro komunikaci mezi účastníky i v čase mezi setkáními.


Kurz je vhodný pro jednotlivce i páry. Cena je 9.800,- Kč za jednotlivce, 17.500,- za partnerskou dvojici. Platbu je možné rozdělit na dvě či tři části. Přihlášky a dotazy prosím na ivetahavlova@seznam.cz. Jako vždy, doporučuji si přečíst pár článků z mého blogu www.ivetahavlova.cz na nebo na FB (https://www.facebook.com/iveta.havlova.944)

bottom of page