top of page

ZRALÁ KOMUNIKACE I.

ZRALÁ KOMUNIKACE I.

14titýdenní transformační online kurz

26. ledna až 27. dubna 2021, vždy 17 - 20h (14 úterních podvečerů)

 

První setkání kurzu 26. ledna (17 - 20h) je nezávazné a zdarma. Napište nám na ivetahavlova@seznam.cz a pošleme Vám odkaz na kurzovní místnost na Zoom. Aplikaci Zoom je možné stáhnout si do Vašeho zařízení bezplatně. Pošleme Vám návod, je to jednoduché. V případě jakýchkoliv technických problémů pomůže kolega Libor. Záznam ukázkového setkání kurzu najdete na Youtube: https://youtu.be/B6qVkOLYCuI

V popisku u videa je uvedena i stopáž, ať si můžete případně záznam dle potřeby posunovat na zajímavá místa.

Cíle kurzu

1) Přepis v psychice uložených autopilotních programů, které nám ničí vztahy. Používám syntézu několika metod k přepisu škodlivých programů (somatické konstelace, somatic experiencing a prvky Pesso Boyden). V tomto kurzu nejde zdaleka jen o komunikaci, ale o hlubokou osobní transformaci, mimo jiné, o nápravu některých deficitů v attachmentu (prvotní vztahová vazba k matce). Bez ní není lehké měnit dosavadní způsoby smýšlení o sobě a druhých, ani styl komunikace.

2) Nácvik emoční seberegulace (somatic experiencing).

3) Nácvik zralé komunikace.  Používám svůj vlastní systém hluboké sebevalidace, validace druhého, nových mentálních map pro různé životní situace a zlatých pravidel komunikace.

Obsah kurzu

Téměř všechna komunikace, která probíhá mezi námi a našimi blízkými je nereálná. Až v 90% případů si neuvědomujeme, proč je pro nás vlastně daná partnerská, rodičovská, pracovní... situace nepříjemná. Neuvědomujeme si, že nám připomíná děsivou nebo bolestivou situaci z raného dětství. Namísto cítění a chápání reality - že nám situace připomíná dávný nedostatek doteků, porozumění, pozornosti a pomoci od rodičů - máme pocit, že jde o principy. Myslíme si, že někdo má udělat nebo nedělat to nebo ono, protože to prostě má udělat. Nevíme, proč nemáme energii, nervy, chuť na partnera, děti, domácnost, práci, přátele.

 

Neznáme svou nervovou soustavu, její vychýlené dráhy, její dávkovač kortizolu a adrenalinu, který se porouchal, už když jsme byli malými dětmi anebo dokonce, plodem v matčině těle. Cítíme se špatně a hledáme důvod „venku“. Komunikujeme zástupné, nepodstatné věci. Nedotýkáme se reálné roviny – a proto se ani se svými nejdražšími nemůžeme pochopit, domluvit a milovat.

 

V kurzu nás čeká hodně práce. Reálně a účinně komunikovat s druhými nelze bez toho, abychom se dostali do kontaktu s prvotními prožitky těla a psychiky z dob nejranějšího dětství. Zároveň potřebujete přečíst určité množství teorie o fungování mozku a nervové soustavy. Dále je potřeba aspoň trochu opravit vychýlené nervové dráhy a oxytocinovou pumpu v těle. A samozřejmě vstřebat a procvičovat pravidla zralé komunikace z autentické roviny existence, ne z úrovně sociální masky a persóny, kterou jsme si v průběhu života vytvořili.

Organizace kurzu
Kurz probíhá online v kurzovní místnosti na Zoom. Návod k jednoduchoučkému stažení bezplatného programu Zoom dostanou účastníci předem a v případě jakýchkoliv problémů vám pomůže náš technik. 

 

V první části každého setkání získáte adresnou zpětnou vazbu k pocitům a projekcím, kterým právě čelíte v osobním životě. Ve druhé části následují prožitková cvičení a cílené procesy. Mezi jednotlivými setkáními účastníci čtou krátké texty v délce několika stran (z neurobiologie, psychologie osobnosti, teorie charakterových typů, teorie attachmentu a podobně) a plní malé domácí úkoly, což slouží k posílení celého procesu a nastartování změn v reálném životě. Po celou dobu je jim také ponechána k dispozici kurzovní místnost na Zoom a z mých zkušeností je velmi využívaná k nácvikům mezi jednotlivými setkáními. Setkání jsou také nahrávána je možné se na ně znovu podívat ze záznamu. Jsou uloženy v zamčené sekci na mém webu, kam mají přístup jen účastníci kurzu.

Kurz je intenzivní, musí být, protože automatické obranné mechanismy psychiky probíhají mimo vědomou kontrolu a kurz by jinak nepřinesl výsledky. Proto je také nastaven systém pro komunikaci mezi účastníky i v čase mezi setkáními.


Kurz je vhodný pro jednotlivce i páry. Cena je 9.800 Kč pro jednotlivce a 16 500 Kč pro pár. Platbu je možné rozdělit na dvě či tři části. 

 

Přihlášky a dotazy prosím na ivetahavlova@seznam.cz. Jako vždy, doporučuji si přečíst pár článků z mého blogu www.ivetahavlova.cz na nebo lépe na Facebooku (https://www.facebook.com/iveta.havlova.944). Anebo se podívat na videa na mém Youtube kanálu.

DOJMY ÚČASTNÍKŮ

„Byl to můj první seberozvojový kurz on-line. Vlastně jsme začali naživo
a v průběhu přešli na on-line formát (z důvodu vyhlášení nouzového
stavu). Jako terapeutka jsem měla pochybnosti s přechodem na on-line.
Navíc jsem zažila 2-3 lekce naživo a byly opravdu skvělé, ale i emočně
náročné. Přeci jenom se pracuje s velmi osobními tématy. A Iveta umí
jasně a přesně vystihnout hloubku a náročnost tématu, kterým si jedinec
prochází. A okamžité najít metodu, jak toto téma zpracovat a poléčit.
Nebo aspoň ukázat směr.

On-line formát mě jednoznačně a nečekaně překvapil a zdál se mi ještě
intenzivnější a osobnější než ten naživo. Měla jsem možnost seznámit se
s více lidmi v kruhu a prožít opravdu hluboká sdílení.
----------
Jak kurz probíhal? První část byla vždy společná v jedné zoom místnosti
(sdílení a nová látka). Pak nás Ivetina asistentka náhodně rozdělila do
dvojic, kde jsme praktikovali právě probranou látku. Iveta byla k
dispozici komukoli, kdo o pomoc požádal. Na konci každého sezení
probíhalo společné sdílení, které je opravdu důležité a přínosné pro
celou skupinu. Kdo nechtěl sdílet, jen naslouchal.
-----------
Vnímala jsem veliké bezpečí a intenzivní péči. Nečekaně jsem si v
průběhu kurzu šáhla na velmi bolavé a ranné zranění. Díky péči Ivety a
osobního strážce i celé skupiny jsem mohla svoje zranění zpracovat a
poléčit.
Kurz předčil moje očekáváni. Rozhodně ho doporučuji všem, kteří chtějí
na sobě pracovat a zlepšit svůj život. Nedoporučuji ho silně
traumatizovaným jedincům, kteří potřebují individuální péči odborníka.“

Jana Ohanková, celostní terapeutická práce s tělem

 

 

"Děkuji za skvělý kurz Zralé komunikace. Jsem šťastná, že jsem ho s Tebou absolvovala. Cítím změny ve svém uvědomění sebe sama i druhých. Naučené znalosti hodlám praktikovat nadále v tomto novém roce."

Markéta

 

„Mně na tom vyhovuje, že je to z pohodlí domova, kde si na to udělám svůj prostor, můžu si k tomu vzít teplý čaj, snídani, apod. Když si chci odběhnout na záchod, není to tak "okatý" jako na kurzu, cítím v tom takovou větší svobodu, volnost a o trochu bezpečnější prostor.

 

Co se týče samotné náplně kurzu, za mě je super, že se k tomu dá vracet. Když je to nahraný na záznamu, můžu se k tomu pak vrátit a podrobněji si rozepsat myšlenku, znovu udělat zklidňující cvičení, znovu si projít důležitou teorii, kterou jsem si třeba nestihla celou zapsat a tak.

 

Při samotných cvičeních je ten online mód úplně v pohodě :) Mám na to čas, svůj bezpečný prostor, ty nás v průběhu cvičení stihneš obejít a poradit, kdybychom tápali atd. Ta cvičení mohou být ještě i silnější, když se dějou u mě doma v obýváku (bezpečné místo).

 

A obecně je tento kurz hodně dobře strukturovaný, má fakt takovou pevnou strukturu, že se učíme zazdrojovat, hledat nenaplněné potřeby, systematicky je naplňovat, učíme se hledat úroveň potřeby, která je nenaplněná, protože to většinou není tak, že ji nemáme naplněnou ani na 1%.“

 

Veronika

bottom of page