top of page

MLADÁ DOSPĚLOST - DOSPĚLOST - ZRALÁ DOSPĚLOST - MOUDRÁ DOSPĚLOST

Ve své práci jsem se dlouhá léta zabývala pouze uzdravováním deficitů dětství. Postupně jsem objevila

- jaké jsou základní vývojové potřeby dítěte

- jaké jsou typové "chyby", které se mohou stát při početí, v děloze, péči a výchově.

- kdy v průběhu dlouhých lidských dvaceti let dětství přicházejí okamžiky jakýchsi "prořezů", kdy se rozhodneme "zapomenout", co se nám do naší koncepce nehodí a rozhodneme se pro určité vnímání sebe a světa: Jsem ubohý. Táta je zlý. Máma mě nemá ráda. Nezajímají se o mně. Až to budu nejvíc potřebovat, všichni mě opustí.


Kromě zasycování citových deficitů a tělesných pocitů prázdnoty, jsem se věnovala umění mobilizace tělesno-emočně-mentální energie a vytváření zdravých energetických rámců pro život. Stavů, ve kterých jsme schopni ve svém životě dobře fungovat, s lehkostí dělat, co si život žádá. A kromě toho, jsem objevovala a psychikám mých klientů nabízela tisíce zdravějších mentálních map - myšlenek o sobě, svých schopnostech, druhých lidech, o světě.

Díky Covidu je tato má práce i zdokumentována v tisících kvantových přepisů a mini přepisů na snad jakékoliv myslitelné téma. Jsou řazeny podle vývojových fází dítěte, od početí, přes splývání s mámou, k symbióze s mámou, počáteční - střední - vysoké autonomii, práci s principem vědomých strategií přežití (Manažeři) a práci s nevědomými strategiemi přežití (Hasiči). V rámci těchto balíků přepisů jsem zároveň přepisovala mnoho jednotlivých témat: žárlivost, nízké sebevědomí, pocit přehlížení, odmítnutí, různé fóbie, prokrastinace, různé způsoby nezvládání hojnosti, nemoci. (Věřím, že s kolegy e-shop brzy dokončíme.)


V poslední době se mi začala otevírat pro práci s lidmi oblast Vysokých map lidství. Vysoké mapy přicházejí s opuštěním dětství. Přicházejí ve vlnách, je to jakýsi archetypální průběh. Opět ve formě PROŘEZŮ, kdy se odstraní to dětské, do už jsme překonali a pro dospělost to není potřeba:

20 - 30 let Mladá dospělost

30 - 40 let Dospělost

40 - 50 let Zralá dospělost

50 let a dále Moudrá dospělost


"Mapy" - tedy myšlenky, přesvědčení, podklad životních kompetencí se velmi mění oproti dřívějšku. V jejich jádru není strach, bojování s vinou či studem, ani různé další emoce. Nejsou to filosofie postavené na strategiích přežití Útok - Útěk - Zamrznutí. Mizí dětské principy soutěživosti, mizí záběr na mechanickou strategii přežití "něco za něco", mizí "dávání, abych dostal", mizí strach ze zodpovědnosti, mizí strach z prázdnoty, z toho, že něčeho nebude dost a podobně. Místo toho nastupuje slast z prožívání z vlastních kompetencí. Vnímání sebe i druhých, nezištné pomoci, sladkého přijímání i obdarovávání. Pomáhání, "protože můžu a protože s Tebou cítím". Krásné životní vyhlídky, protože už chápu a umím stavět život odspodu: vše si představit a krok za krokem vyřešit, udělat (namísto dětského představování si abstraktní rychlou cestu k výsledku a paralýza z překážek).


Kvůli přetrvávajícím dětským traumátkům a nedostatku dospělých vzorů se ale většinou stává, že i v hluboké dospělosti, třeba v padesáti letech, stále nemáme mapy, které jsme měli nabýt jako dvacetiletí, třicetiletí. Jsme potom jakýmisi věčnými dětmi a nemůžeme přijít na to, proč se necítíme být těmi zralými dospělými, jak o tom sníme. Zvu Vás proto na první kvantový imprint Vysoké mapy lidství: LÁSKA - PŘÁTELSTVÍ - SOUCIT, který se koná ve čtvrtek 30. května, 12 - 13h na Zoom. Cena je 1000 Kč a poprosím o přihlášky na ivetahavlova@seznam.cz.


Krásný den


Iveta


Na tento kvantový imprint můžete navázat Sytícím kvantovým workshopem LÁSKA - PŘÁTELSTVÍ - SOUCIT, který se koná 12. - 14.7. v Černošicích, kde dočistíme a tělesně dosytíme různé vývojové fragmenty, které případně brání ideální integraci štěpu Vysokých map lidství.

Comments


Archiv
Sledujte Ivetu
  • YouTube
  • Facebook App Icon
  • Instagram
  • LinkedIn
  • SoundCloud
bottom of page